In de Spaanse stad Marbella is een 39-jarige Nederlander gearresteerd na de ontdekking van een aanzienlijke hoeveelheid drugs, wapens en contant geld in een illegale coffeeshop. De man was actief in de verkoop van verdovende middelen aan buitenlanders in de populaire regio, wat leidde tot de sluiting van twee ondernemingen na politie-invallen. Deze coffeeshops leken op professionele horecazaken, maar opereerden zonder de benodigde vergunningen.
De eerste politieoperatie: Puerto Banรบs
De eerste politieactie vond plaats in de tweede week van augustus in de wijk Puerto Banรบs, een bekend uitgaansgebied dat populair is onder zowel toeristen als lokale bewoners. Tijdens een routinepatrouille merkten agenten in burger op dat er voortdurend mensen in en uit een specifiek pand gingen, met opvallend veel buitenlanders onder de bezoekers. Dit gedrag wekte de interesse van de agenten, die besloten het pand nader te onderzoeken.
In samenwerking met enkele klanten wisten de agenten toegang te krijgen tot de zaak. Binnen troffen ze een situatie aan die duidelijk maakte dat er illegale handel in verdovende middelen plaatsvond. De politie zag marihuana op de planken liggen en besloot om versterking in te roepen.
Tijdens de daaropvolgende interventie, waarbij een dozijn agenten en de hondeneenheid van de lokale politie betrokken waren, werden aanzienlijke hoeveelheden drugs in beslag genomen. De vondst bestond uit 1.329 gram hasj, 316,6 gram marihuana, zeventien voorgedraaide joints in een glazen pot, ruim 1.100 euro aan contant geld, twee precisieweegschalen en vier messen met sporen van hasj. Naast de 39-jarige Nederlander werd ook een 25-jarige man uit Mozambique gearresteerd.
De tweede operatie: Oostelijk Marbella
De tweede operatie vond plaats op donderdag 22 augustus in het oostelijke deel van het stadscentrum van Marbella. Wederom viel een stroom van mensen die een pand in en uit gingen de agenten in burger op. Deze situatie leek sterk op die van de eerste inval, wat de agenten ertoe bracht opnieuw in te grijpen.
Na zichzelf te hebben geรฏdentificeerd, ontdekten de agenten dat in de zaak illegale horeca-activiteiten plaatsvonden, waarbij marihuana en hasj openlijk op de planken lagen uitgestald. Tijdens deze inval werd 491,5 gram hasj en 63 voorgedraaide joints in beslag genomen. Daarnaast werd er 250 euro aan contant geld, twee weegschalen, een slagershakmes, een houten snijplank, een honkbalknuppel en een neprevolver gevonden.
De arrestatie van de 39-jarige Nederlander was het directe gevolg van deze tweede operatie. De omvang van de vondst en de professionaliteit waarmee de illegale coffeeshops waren opgezet, tonen aan dat deze ondernemingen niet enkel gericht waren op incidentele verkoop, maar eerder een goed geoliede machine waren die zich richtte op een breed scala aan klanten, waaronder veel buitenlanders.
De impact van illegale drugsactiviteiten in Marbella
De arrestatie van de Nederlander en de ontmanteling van de illegale coffeeshops illustreren de voortdurende strijd van de Spaanse autoriteiten tegen de illegale handel in verdovende middelen. Marbella, bekend om zijn luxe en toerisme, wordt helaas ook vaak geconfronteerd met dergelijke criminele activiteiten. De aanwezigheid van illegale drugsverkoop in een stad die populair is onder toeristen, heeft niet alleen een negatieve invloed op de lokale gemeenschap, maar werpt ook een schaduw over de reputatie van het gebied als veilige en aantrekkelijke bestemming.
De Spaanse politie blijft waakzaam en vastberaden in haar pogingen om illegale activiteiten zoals deze aan te pakken. De recente invallen en arrestaties zijn een duidelijk signaal dat dergelijke activiteiten niet getolereerd worden en dat degenen die betrokken zijn bij illegale handel en gewelddadige middelen, zoals wapens, zullen worden vervolgd.
