Heinenoord, ‘s-Gravenland – Op donderdagmiddag 10 augustus zijn drie personen aangehouden in verband met een lopend drugsonderzoek. De politie ontdekte een cocaïnewasserij en een aanzienlijke hoeveelheid grondstoffen voor de productie van synthetische drugs.
Zending uit Zuid-Amerika
De Taskforce Cocaïnestromen Fortius* van de Landelijke Eenheid initieerde een rechercheonderzoek op basis van informatie over een drugszending. Deze zending kwam vanuit Zuid-Amerika de haven van Antwerpen binnen en werd vervolgens naar Nederland vervoerd. Gedurende het onderzoek verkreeg Fortius inzicht in de betrokken verdachten achter de zending. Daarnaast kwamen twee locaties naar voren, namelijk Heinenoord en ‘s-Gravenland. Op deze locaties werden in totaal drie verdachten gearresteerd op verdenking van betrokkenheid bij de invoer van cocaïne en de vervaardiging van verdovende middelen. Bekijk de inval in de loods in Heinenoord in de onderstaande video.
Loods met magnetisch ijzer
In Heinenoord trof de politie een aanzienlijke hoeveelheid magnetisch ijzer aan in een loods. Het vermoeden bestaat dat cocaïne in het ijzer was verwerkt en dat de loods diende als een cocaïnewasserij. De benodigde chemicaliën en materialen voor dit proces werden eveneens aangetroffen. Daarnaast werden er in deze loods twee vuurwapens gevonden.
Grondstof voor synthetische drugs
In een loods in ‘s-Gravenland werd ongeveer 1500 kilogram PMK aangetroffen, een grondstof voor de productie van synthetische drugs. Tevens werden andere goederen aangetroffen die verband lijken te houden met de invoer van cocaïne. De politie voert verder onderzoek uit naar deze goederen.
De aangehouden verdachten zijn een 53-jarige man uit ‘s-Gravenland, een 31-jarige man uit Barendrecht en een 51-jarige man uit Heinenoord. Volgende week zullen de verdachten worden voorgeleid aan de rechter-commissaris.
